Opravy pro vás - Info

12. january 2011 at 19:59
Drazí zesnulí. Jak jistě víte, píši povídky a gramatika i obsah je pro mě důležitý. Jestli máte nějakou kapitolu, kterou chcete opravit, napište  mi do komentářů a já vám ji s radostí opravím. W


Pokuď si chcete opravit sami kapitolu, řiďtě se těmito pravidly:

Pozor na chyby

Než u vašeho článku rozhodnete, že je hotov, tak si ho po sobe ještě aspoň jednou přečtete a zobrazte si ho (odhalí se tím překlepy a třeba špatně nastavený obrázek v perexu). 
Snažte se psátpravopisně (viz níže) správně a s diakritikou - háčky a čárky (je vhodné použít editor, který na případné chyby sám upozorní, např.: Word). Dodržujte také typografii (slovensky). Za znaménka ve větě (tečka, čárka...) patří udělat mezera. A názvy začínají s velkým počátečním písmenem, ostatní písmena malým. Povídka nesmí obsahovat žádné chyby, které jsou odstranitelné funkcí "kontrola pravopisu" v textovém editoru. Text je také vhodné rozdělit do odstavců. Ale nedávat zase za každou větou enter!


V čem se často chybuje:

Chyby budou rozděleny po číslech, aby se v tom dalo, alespoň trochu vyznat. Doporučovala bych si to přečíst všechno.  Ovšem samozřejmě tím nemyslím, že pro pisatele, kteří píší déle, tohle není, někteří stále dělají směšné chyby.
Nejedná se tady pouze o pravopis. Ten je těžké plně ovládat.
Nejlepší školou je samozřejmě kniha. Pokud jste alespoň jedenkrát za život četli knihu a všímali si toho, jak je napsaná, s tímhle by jste neměli mít problém. V knize je důležitý hlavně obsah, ale i přesto si musíte všímat toho, co je tam vytištěno.

1. Titulek
a) Velká písmena
 • Chyby v článku - počáteční slovo je vždy s velkým písmenem.
 • Harry Potter - Nový trailer - Harry Potter je více určující informace, kam to zařadit. Slovo Harry berte jako oficiální první písmeno titulku.
 • Chyby v článku - Prolog => stejné jako u přechozího bodu.
- CHYBY V ČLÁNKU - Tohle skutečně ne. V tomhle případě platí pravidlo, že v titulku nesmí být použit Caps Lock.
 • Chyby v ČLÁNKU - A tohle by také nešlo. Žádné slovo nesmí být Caps Lockem.

b) Mezery
 • Chyby v článku - 1. kapitola = okolo pomlčky jsou mezery z každé strany. Samozřejmě tohle lze psát i bez pomlčky => Chyby v článku 1. kapitola
 • Harry Potter - Nový trailer => Stejné jako u předchozího bodu.

c) Tečky související s uváděním kapitol
 • Chyby v článku - 1. kapitola => v tomto případě jde o číslovku řadovou, za kterou patří tečka. (Pokud jste pořád na škole, někteří tím překvapíte svého vyučujícího, že si to pamatujete).
 • Chyby v článku - Kapitola 2. => [Kapitola druhá] stejné jako u přechozího bodu.
 • Chyby v článku - Kapitola 2 => - [Kapitola dvě] - i takhle to jde, ale dejte si pozor na to, jak to myslíte.
 • Chyby v článku - První kapitola => v tomto případě nezapomeňte na pravidlo s velkými písmeny.

d) Uvádění jméno kapitoly
 • Chyby v článku - 1. kapitola - Mé znovuzrození => když už uvádíte jméno kapitoly, nezapomeňte na dodržování velkých písmen.
 • Pouhé uvedení jména kapitoly v titulku se neobejde bez záporů. Někdo ho tam nechce mít jen kvůli sobě. Ale pokud do titulku napíšete i název kapitoly (bez názvu celé série), další kapitoly se hledají těžce. Samozřejmě k tomu slouží shrnutí, ale pokud ten dotyčný autor shrnutí nemá, je tohle jednodušší.

e) Různá uvádění, o co jde
 • Kapitola, část, kapitolka, kapča, díl ... - možností je hodně. Nejlépe se hodí bežná slova - část, kapitola, díl -, zbytečně to nedramatizujte, ale proč to zmiňuji - je snadší pokud si pro svou povídku vyberete pouze jednu možnost. První kapitolu nazvěte kapitolou, druhou tudíž také kapitolou.
 • Neudávejte pouze zkratku své povídky. Lidé, kteří ji neznají, se budou těžko orientovat. Také se nedoporučuje měnit název povídky během psaní, lidé zapomenou.

f) Pokud nejde o kapitolu, tak co uvádět ...
 • Přidáváte-li článek, který není povídka, charakterizujte v něm to nejdůležitější. Jde-li o trailer, napište to tam. Jde-li o nové fotky, napište to tam. Pokud je to fanmade, to tam rozhodně připište. Pokud jde o nový trailer, napište to tam, tady ovšem platí ale. Ten trailer samozřejmě nemůže být starý dva měsíce. Pokud jde o photoshoot, napište to tam.

g) Zakončení titulku
 • Na konec nepište tečku ani žádno jiné znaménko. I přestože to chcete zdramatizovat, napište to spíše do perexu.

h) Pravopis v titulku
 • V titulku se také dodržuje pravopis a to mnohem tvrdší mírou. Čtenáři povídku odsoudí ihned podle titulku. Takže chybami jen odrážíte lidi, aby si vaše dílo přečetli.

i) Obsah
 • Tady chci pouze zmínit, co do názvu rozhodně nepsat.
 • Za prvé to logické. Nepište název pravopisně chybně a ať neobsahuje nějaké výrazy, které by mohly někoho pohoršit..
 • Nepište do názvu smajlíky. Ke smajlíkům se dostanu ještě později, ale do názvu rozhodně nepatří.
 • Použitím políčka hledej v pravém sloupci se ujistěte, že stejný název nevlastní již jiná povídka. I pokud je povídka ukončená, stejně si zvolte jiný název. Při jednorázovce lze použít nějaký stejný název, ale pokud možno vymyslete jiný.


3. Sekce
Tohle bych také nepovažovala za velkou vědu.
a) Povídka na pokračování
 • V tomto případě to patří do sekce povídek na pokračování.

b) Jednodílné povídky - Parodie
V tomhle většinou nechybujete, tohle je snad jasné všem. Jednodílné povídky a parodie patří do - světe div se - Jednodílné povídky/ teď už se značí jako Padorie
 • Chci jeste podotknout, že do této rubriky patří jednodílné povídky. Výjimečně sem můžete začlenit i povídky o dvou částech. Nedá se to přímo nazvat kapitolovou povídkou. Jednorázová povídka může mít maximálně tři části. Pokuď má více částí je zařazena do povídek na pokračování

c) Shrnutí povídek
 • Tohle je také myslím velice snadné. Shrnutí povídek patří do Shrnutí povídek. Tady bych chtěla ještě připsat, že tento článek se má jmenovat Povídky od ... a ne Shrnutí povídek od ...! Pokud píšete básničky, tak také povídky nepřejmenovávejte.

d) Parodie, videoklipy, videa z premiéry ...
 • Tohle by také neměl být problém. Všechny články, jejichž hlavním bodem je video,.

e) Photoshooty, rozhovory, novinky o herci...
 • Všechno tohle patří k hercům. Jde o herce a není tam zahrnuto nic z filmu. Ještě chci upozornit, že paparazzi lži tady nebudou zveřejňovány, protože si chceme zachovat trochu úrovně, než zde vydávat lživé směšné či dokonce urážející články o hercích.

f) Nové stills, datum premiéry, fotky z premiér, updaty o filmu...

- K tomuhle snad nemusím nic přidávat.

To bylo to hlavní. Všechno další je vám snad jasné. Jen jedna rada, sekci Info použijte jen v případě nouze.

4. Vlastnosti
Tady už to bude komplikovanější, ale pořád velice snadné.
a) Zprávička - aktualita
 • Toto zatrhněte pouze tehdy, je-li to skutečně žhavá novinka. Pokud je to měsíc starý photoshoot, už to tam nepatří. Vyšel nový soundtrack Haryho Pottera - novinka.

b) Standartní článek
 • Toto zatrhněte povětšinou vždy. Je to povídka, ať už kapitolový či jednodílná. Je to článek s fotkami i videi.

c) Promo článek
 • Tohle nezaškrtávejte nikdy. Zvýrazní to perex a to patří pouze k článkům důležitým a ty nechávejme na adminech

d) TOP
 • Platí stejné pravidlo jako u Promo článku. TOP zasadí váš článek úplně nahoru a zůstane tam, dokud to neodškrtnete. Tohle nezaškrtávejte, jedině pokud to přijde vhodné vyšším adminům. Dávají se nahoru povětšinou soutěže a různá oznámení.

e) Zobrazit informace o článku
 • Není důvod tohle odškrtávat. Když to uděláte, zmizí vám informace jako počet zobrazení, datum publikace nebo počet komentářů. Perex vám splyne s článkem. Jak jsem psala, není důvod to dělat, tak to nedělejte.

f) Zobrazit na titulní stránce jako článek
 • k tomuhle si myslí, že se nemusím vyjadřovat.

g) Článek hotov
- Někteří si pravděpodobně skutečně klepete na hlavu, jak to s vámi zacházím, ale když do detailu, tak pořádně.
- Pokud je napsané, znamená to, že článek je hotov.

h) Povolit diskuzi
-u tohohle je diskuze automatická

5. Perex obrázek
V tomto se často chybuje a také velice snadno, přesto je to samo o sobě velice snadné.
Obrázek nám pošlete a bude po problému.


6. Perex
Tady snad ani nemusím říkat, že tady to je velice tragické. Pár bodů se bude shodovat s textem článku.
a) Obsah
- Já sama nedodržuju přesný obsah perexu, tak by bylo neetické kázat, ale tak shrnutě... Do perexu platí nějaký text určený k tomu, co si chceme přečíst. Cituji Pravidla: Každý do perexu nyní bude psát stručný výtah toho, co si z toho odneseme. (Pravidla, bod 9.) Toto platí. Teď to více rozeberu na různé typy článků.

- Novinka (photoshoot, nové fotky, trailer) - sem napište, o co se jedná.

- Povídka na pokračování - tady se rozlišují dvě různé podoby. První díl bude mít v perexu napsáno, o čem povídka je. Knihu si také nepřečtete, aniž byste věděli o čem je. V dalších částech už perex není povinný. Pokud ho ovšem píšete, napište tam alespoň něco o kapitole, popřípadě o další budoucnosti.

- Jednorázovky - tady platí to samé, co o prvním díle kapitolovek. Napište zde, o čem povídka je. Když připíšete 15+, připoutá to ty neurčené, myšleno -15.

b) Obsah - styl, znaménka ...
- Za tečku a čárku patří mezera. Za tečky, otazníky a vykřičníky patří velké písmeno. Nepřehánějte to s třemi tečkami! Také bych se vyvarovala tisíci smajlíkům.
- Dodržujte pravopis! Pište to jako článek - svědomitě a zodpovědně. Místo slov Další kapitola tam nepište snad raději nic, akorát v tom uděláte více chyb.
7. Text článku
Teď přichází část, ve které chybuje snad každý. (I já!)
a) Forma článku povídky

- Písmo

1. Barva - tady bych to nedramatizovala. Je to zbytečné. Pokud se vám text nezobrazuje, může to být barvou. V takových případech to celé označte a na liště můžete vybrat v barvách světle šedou. Ale lepší je použít tlačítko Zrušit formátování (obrázek mazací pryže - gumy ;-)).
2. Velká písmena patří na začátek každé nové věty.

- Forma
1. Přímá řeč se odděluje uvozovkami. Počáteční jsou dole a ukončovací nahoře (""). Za počáteční uvozovky nepatří mezera a ani před ukončovací uvozovky. A za ukončovací uvozovky také patří mezera. "Toto je správná forma," řekl.
2. Tečky. Základní pravidlem je, že se píší pouze tři. Ne milion či čtyři, ale tři. Dále psaní třech teček bych se, pokud možno, vyhla. Text nevypadá hezky, pokud je celý zatečkovaný, ale nemusíte je omezit úplně.
3. Oslovení - okolo oslovení patří čárky, které ho oddělují od samotného textu. "Tak to vás, pane, zabijí."
4. Každá nová přímá řeč patří na nový řádek! S vykřičníkem protože se v tomto často chybuje, přestože je to tak jednoduché. Název bodu zní jasně. Každá nová přímá řeč patří na nový řádek, protože jinak vzniká zmatek, kdo co říká.
5. Za tečku a čárku (vykřičník a otazník) patří mezera. A za ně patří velké písmeno!
- Délka
- Pokud možno nad 3000 znaků. Tolerováno vám může být i nad 2500. Ale mezi námi ... Povídka o stránce na kapitolu nemá cenu. Pokuste se psaní brát vážně, s tím přijde i fantazie pro jednotlivé kapitoly.

- Pravopis
Toto slovo lze brát jako prokletí.
1. Překlepy. Vím, jak moc se těšíte na komentáře k vaším článkům, ale nějaké překlepy skutečně čtení kazí a není plynulé. Před vydáním si to ještě jednou přečtěte.
2. K samotnému pravopisu. Čeština je těžký jazyk. To zná každý ze školy, ale nějaké pravidla není těžké dodržovat. Často vám pomůže si vyslovit slovo pouze v hlavě. Jinich, některich - tohle je vážně šílené a musí vás to kopnout. Samotný pravopis je těžké dodržovat, ale pokud nechcete lidi odrazovat od čtení, zkuste si to procvičit.
Důležité je připomenout přídavná slova. Línej, mladej, krásnej ... To by nešlo.
Líný, mladý, krásný!
I jiná slova. Cejtim, bejt, líbýš, oběvym, obětí ...
Cítím, být, líbíš, objevím, objetí!
Malé výpisy, které jsem zaznamenala.

- Čárky
Kámen úrazu.
1. Souvětí. V souvětí čárky oddělují věty. Při čtení vám to říká, jak modulovat hlas. Každá věta má jedno sloveso, pamatujte si to alespoň podle tohohle. Většina čárek také patří před spojovací výrazy, ale tomuhle také vždy nevěřte.
2. Poměry. 
V poměrech se také vyskytují čárky, ale jak jsem psala, ti co to neznají, ať to nezkouší. Spíše je napíší tam, kde nemají být.

- Název kapitoly, odkazy
- Jestliže už máte zvyk psát do povídky nahoru i název, pište jej správně.
7. kapitola - Na lovu
Tečku za číslovku řadovou. Kolem pomlčky mezery.
- Někteří z vás dávají na konci článku odkaz na kapitoly a shrnutí. Když už, tak pořádně.
Shrnutí. Předchozí kapitola X Následující kapitola.
Velká písmena. To je asi jediné. Akorát ještě rozdělte různé příkazy. Nemačkejte předchozí kapitolu, hned za následující.

b) Co rozhodně nepsat do povídek
- Smajlíky! Smajlíky nepatří do povídek, tady se nebudou tolerovat už vůbec.
- Povídka není pokud tam napíšete - Vlastnosti: (a tady vypíšete vlastnosti postavy). Povídka je souvislý text, do kterého vše zahrnete.

O tomhle by se daly napsat stránky, ale tohle byl jen kratší souhrn.

c) Nepovídky
- Obrázky vkládejte tak velké, aby nezastiňovaly nic jiného, než daný text článku.
- Pište své názory na článek pravopisně správně a dbejte na etiku.
- Na stránku patří články pouze o knihách, filmech a hercích. Nepřidávejte své osobní updaty či updaty o vašich povídkách, to patří do shrnutí nebo poslední kapitoly.


YouTube video

Nebo něco podobného v článku. Pokuď je to nějaká písnička. Rádi vám ji tam dáme.

Kam posílat články:

stačí když napíšete jen do komentářů nebo pošlete odkaz na stránku, a připište svůj email kam vám mám poslat povídku, nebo mi ji pošlete na email.:---- (dopíšu)
Pokuď chcete aby jsem vám vypsala chyby, napište pod článek : VYPSAT CHYBY!
Až si je opravíte, můžete mi ho poslat ještě jednou pro kontrolu. 1. Zjistěte, jestli jste si opravily všechno v kapitole.
 2. Pozor na velikosti perex obrázku. Nesmí být až příliš velký!
 3. Váš článek by měl být v pořádku. I nefungující video, nebo obrázek, je problémem. Vše si zkontrolujte.
 4. Nejvíce problémů je s mezerami za jakýmkoliv znaménkem. Za tečku, čárku, jakékoliv slovo patří mezera. Tečky se píší vždy přesně tři, ani víc, ani míň a za ně patří mezera. Prosíme, dodržujte to.
 5. Každá přímá řeč, musí být na novém řádku. S tím souvisí také psaní přímé řeči. Počáteční uvozovky se píší dole, po nich ihned následuje text, bez mezery. Text přímé řeči musí být vždy ukončena interpunkčním znaménkem (.,?!). Poté následují horní uvozovky (před ně se mezera také nepíše!). "Ahoj," řekl.
 6. Nikdy nepoužívejte CapsLock! Upozorňujeme nikdy.
 7. Délka vašeho článku by měla být minimálně 500 slov. To platí pro povídky, samozřejmě. Ve wordu i zde si to lze ověřit. Je zbytečné psát krátké články. Čtenáři se ani nestihnou začíst do děje a už je konec. Často namítáte: "Vždyť je to jen prolog!". Ano, ale i prolog má nalákat čtenáře. Když si přečtou pár řádků, těžko je něco na té povídce zaujme. Jestliže trváte na krátkém prologu, přidejte pak k němu i první kapitolu, ale nevydávejte jej samotný.
 8. Zjistěte si, zda není název povídky již obsazen. Nestačí jen změnit písmenko, ale rovnou celý název.
 9. U prvního dílu povídky by měl být v perexu nastíněn trochu obsah. Stačí pár vět.
 10. Dalším problémem jsou shrnutí. Zde musí být napsán obsah povídky a hlavně tam musí být odkazy na jednotlivé části (musí být označené aktivním odkazem!).
 11. Dávejte si pozor na hrubky!
 12. Často také chybujete hned na začátku - v nadpise. Nadpis začíná velkým písmenem a musí zde být uvedený název povídky. Za číslovku řadovou patří po tečce mezera (1. kapitola), když používáte pomlčku, tak mezeru musíte napsat před - i za ni.
 13. Neignorujte moje emaily! Poluď vám pošlu vypsané chyby a vy si ej neopravíte, upozorním vás. Nebudu na vás zlá,a le je lepší, když bude povídka v pořádku.

Toto je pouze souhrn nejčastějších chyb. Podrobněji je máte vypsané níže.

Korektoři jsou také lidé. Mnozí z vás si neuvědomují, že opravování a publikaci článků děláme ve svém volném čase. Vy nám však můžete pomoct - nenechávejte v článcích chyby. Ulehčíte nám tak práci a zároveň urychlíte opravu. 

Takže, máte vše v pořádku? Po přečtení tohohle článku byste měli mít vše v pohodě. Kdo máte cokoliv nepořádku, ozvěte se do komentů nebo mě na icq a já se pokusím vám pomoct.

A jako poslední vám napíšu:

KOREKTOŘI: Kdo ej to vlastně korektor a co dělá? Korektor je holka nebo kluk, co ovládá gramatiku. Je to člověk, který vám opraví kapitolu.


Čtěte dále! Teď to nejhorší :NUTNÉ ZLO - pravidla:

Kvalita povídek:

Zveřejňují se pouze články, které jsou kvalitní a v pořádku. Což znamená, že články vulgární, naprosto chybné, bez děje, přepsané podle nějaké jiné knihy, příběhu, filmu, divadelní hry, budou vráceny zpět.

Plagiátorství:

Nedávejte na stránky cizí tvorbu a ujistěte se, že třeba neděláte zbytečně překlad něčeho, co už tu je. Články, které byly okopírovány, vydány, se budou mazat. Autor bude kontaktován a obeznámen (přijde mu upozornění, že podobný článek už zde byl někdy vydán, a bude smazán).

Tématika HP:

Povoleny jsou pouze věci s HP tématikou. V příběhu mohou figurovat kterékoli postavy z HP ságy, ale prosím, snažte se dodržet alespoň základní prvky - čeroději, alespoň 1 postava z Hp, která se vyskytuje povětšinu děje ve Vaší povídce. 

Délka článků:

Samotný text povídky (bez děkovaček, obsahu, částí z minulého dílu) by měl mít minimálně  500 slov, poezie 40 slov. Maximální text povídky je 3000 slov
alespoň 500 slov, poezie 40 slov.

Hotové/Nehotové články:

Pokuď se chcete zdokonalit v gramatice, napište pod článek (poslaný do emailu) VYPSAT CHYBY. Pak vám teprve pošlu článek zpět. Pokuď, ale chcete abych vám plánek opravila, pod článek: OPRAVA

Pravopis a počet chyb:

Snažte se psát pravopisně správně a s diakritikou (háčky a čárky). Za znaménka ve větě patří mezera. Za řadové číslovky tečka - 7. kapitola. Názvy začínají s velkým počátečním písmenem, ostatní písmena malým. Povídka nesmí obsahovat žádné chyby, které jsou odstranitelné funkcí "kontrola pravopisu" v textovém editoru. Tedy, pro vydání článku, je třeba zvládat základy pravopisu - y/i, mně/mě, vyjmenovaná slova, základní čárky, velká/malá písmena, psaní uvozovek, alespoň základy přímé řeči (pokud je navíc příběh poutavý, takovýto autor dostává titul OP = ověřený přispěvatel). Admini sami opraví a vydají článek (do 20 chyb na 800 slov). Admini budou opravovat pouze gramatickou stránku povídky (y/i, vyjmenovaná slova, mně/mě, ji/jí, s/z, přímou řeč, uvozovky, interpunkci), nikoliv celkový vzhled textu (pokud ovšem splňuje pravidla - velikost, přehnaná barevnost, čitelnost).

Dělení textu:

Text rozdělit do odstavců. Ale nedávat zase za každou větou enter! Mezery mezi odkazy na další a předchozí kapitoly nikdo nebude měnit.

Používání velkých písmen

V názvu, perexu a samotném textu kapitoly je zakázáno používat velká písmena, ať už psaná Caps Lockem nebo přes Shift, na zvýraznění máte přímo v textu kurzivu. ( kdo neví: pod autorem je lišta Je tam B, vedle toho je také šikmé I = to je kurviza.


Perexy:

Perex má být krátký, o maximálním počtu přibližně 25 slov. Může obsahovat citáty (týkající se alespoň trochu děje vaší povídky), výtah z povídky, krátké shrnutí děje, krátké shrnutí událostí z minulé kapitoly. Měl by být bez dlouhých věnování (věnovat můžete, ale s mírou, prosím). Samozřejmě se také tolerují dovětky: Přeji příjemné počtení, Vaše Kytka. Příliš dlouhé perexy na titulní straně případně sami upravíme pro lepší čtivost.

Perex obrázek:

Rozměr perex obrázku je na vás. Hlavně ať tam je. U 'Stejné' povídky stejný perex!

Odkazy

Odkazy můžete vkládat do povídek.

Obrázky a formáty:

Ideální formát souboru je JPG, nenahrávejte obrázky v BMP!

Opravy adminů:

Věci, které vám v článku opraví administrátor, nevracejte do původní podoby. Pokud budete mít s opravou nějaký problém.

Počet rozepsaných povídek:

Každý autor může mít rozepsaných nanejvýš 6 povídek (započítávají se i spoluautorské), netýká se to jednodílných. Aby nedošlo k omylu, jako v několika případech, ve svém shrnutí můžete mít sepsané všechny náměty a nápady o libovolném počtu. Př: Ve shrnutí mám rozepsané 4 vlastní povídky, 2 spoluautorské a další 3 náměty. Přesto, že mám rozpracovanou 7. povídku u sebe v počítači, nemohu ji přidat, pouze si zapsat námět a nápady třeba na shrnutí (dosáhla jsem totiž limitu 6 děl, nemohu přidat na stránky novou, vícedílnou povídku). Pokud máte ještě z dřívějška rozepsanou nějakou další povídku, doporučujeme ji dopsat a zatím nenačínat žádnou novou.

Profilu a shrnutí:

Informace v profilu o uživateli jsou pro autora povinné (aspoň 1 větička o majiteli). Pro každého autora FanFiction je povinné shrnutí povídek.

Mazání povídek a shrnutí:

Každý autor, který chce svou tvorbu mazat,má na to právo, ale upozorní korektora.

Odchody autorů a jejich dědictví:

Pokud autor důrazně žádá smazání svých článků kvůli přestupu na stránky jiné, vyhovíme mu. Avšak budeme se snažit jeho tvorbu na stránkách zachovat, resp. ho požádáme o "zapůjčení" jeho tvorby s odkazy na jeho nový domovský web. Je pouze na autorovi, jak se zachová a jakou roli u něj hraje solidarita. Nikdo ho nebude nijak obviňovat a hanit na těchto stránkách za jeho rozhodnutí.


Tak to je asi všechno. Ráda vám pomůžu jako vaše korektorka
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Prongs Prongs | Web | 14. january 2011 at 14:45 | React

Wormíčku..:D ...děkujeme za nový dess..teda já děkuju...Paddy ho etě neviděla..mě se líbí akorát cos to tam psala s tím Jackem?? :D ...mno nevadí..Je to fááákt ne sexy ale naprosto senza! :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement